VDU menų galerija „101“

PORTFOLIO: Šiuolaikinio meno pristatymai

„Portfolio" - šiuolaikinių Lietuvos menininkų ir jų kūrybos pristatymo ciklas. 2009 - 2010 metais rengtuose susitikimuose vyko diskusijos apie meno funkciją ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, posovietinės meno sistemos pokyčius, šiuolaikinio meno ir rinkos problemas.
 
 
Keletas akimirkų iš paskaitų:
Susitikimas su jaunosios kartos tekstilininke, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktoriaus pavaduotoja Brone Neverdauskiene. 2010 Vasario 11 d. Kauno karo muziejuje buvo iškilmingai įšventinta ir pakabinta menininkės atkurta istorinė Lietuvos-Lenkijos vėliava. Šia proga kalbėta apie naujas tradicijos interpretacijas ir istorinį žanrą šiuolaikiniame mene.
 
Susitikimas su jaunosios kartos menininku, aktyviu šiuolaikinio meno parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyviu Arūnu Gudaičiu. Su menininku, kuriančiu performansus, skaidrių projekcijas, videofilmus ir piešinius, kalbėta apie įvairių medijų naudojimą šiuolaikiniame mene bei tai, kaip jame atsispindi kultūros ir kasdienybės refleksijos.
 
Susitikimas su fotografe ir videomenininke iš Vilniaus, viena iš eksperimentinės televizijos laidos ŠMC TV (2004-2007) kūrėjų Aurelija Maknyte, taip pat žinoma kaip VJ Makaura. Su menininke kalbėta apie įvairius baigtus ir nebaigtus jos projektus bei tokias šiuolaikinio meno praktikas kaip rastų vaizdų naudojimas ir archyvų kūrimas.
 
Susitikimas su žinoma jaunosios kartos menininke Kristina Inčiūraite. Šiuolaikinio meno pasaulyje išgarsėjusi videodarbais apie moterišką identitetą, šiais metais (2010) Inčiūraitė debiutavo kino srityje pilnametražiu dokumentiniu filmu „7 nuodėmės“. Su menininke kalbėta apie svarbiausius jos projektus ir tai, kaip juose atsispindi šiandieninės visuomenės problemos.